Vinný list

Představujeme vinný list Restaurace U Zmeškalů. Vinný list je možné stáhnout v PDF formátu

 

Základní nabídka / The Basic List

 
Rulandské bílé/ Pinot blanc
0,75 l
suché/ dry
160Odrůda u nás stále populárnější, s jemnou botritickou vůní připomínající čerstvé máslo, kombinovanou s ovocností řízeného kvašení.

Frankovka
0,75 l
suché/ dry
160Pikantní víno, pro všední i slavnostní příležitosti. Ve vyzrálých vínech hledejte typickou, čokoládu.


 

Ročníková vína bílá / Vintage White Wines

 

     

Rulandské šedé/ Pinot gris – 2013/2014

     
0,75 l   suché/ dry
220
      Ochutnejte toto přívětivé Rulandské šedé a oceňte jeho bohatost a čistotu. Po přivonění můžete zaznamenat příjemné tóny po pražených mandlích, květinách či vanilce. Po nachutnání oceníte atraktivní ovocný projev připomínající například vyzrálé hrušky. Přivítáte harmonii jemného zbytkového cukru a svěží kyseliny.
 

          

Chardonnay – 2013/2014
0,75 l   suché/ dry
220
      Toto víno zaujme milovníky suchých vín svou čistotou a jemností. Po přivonění zaznamenáte příjemnou vůni po domácím ovoci a lučních bylinách. V ústech oceníte svěží kyselinu vyváženou jemným zbytkovým cukrem.

 
          

Tramín červený/ Traminer – 2014
0,75 l   polosladké/semi-sweet
220
      Po přivonění oceníte atraktivní tóny po květinách a citrusových plodech. Na jazyku zaujme mohutností a délkou projevu. Díky příjemně ovocnému chuťovému projevu a příjemní harmonii cukrů a kyselin se k tomuto Tramínu budete rádi vracet.

 
          

 

Ročníková vína růžová / Vintage Rose Wines

 

     

Cabernet Sauvignon rosé – 2014

     
0,75 l   polosuché/ semi-dry

220
      Toto rosé navnadí již líbivou korálově růžovou barvou. Ve vůni zaujmou atraktivní tóny po malinách či jahodách. Na jazyku oceníte dokonalou čistotu a svěžest projevu, jakož i svůdnou nasládlost zbytkového cukru. Toto víno Vás bude bavit až do poslední skleničky.
 

     Přívlastková vína / Attribute Wines

 

     

Veltlínské zelené  – pozdní sběr - 2014/ Grunner veltliner/ Ledňáček říční (Kingfisher)

     
0,75 l   suché/ dry

290
      Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena. Ve vůni tohoto atraktivního vína objevíte jarně svěží tóny po tropických plodech a květinách. V chuti potěší svou vzletností, šťavnatostí a krásně ovocným projevem.  

          

Sauvignon – pozdní sběr – 2014
/Lacerta viridis/
0,75 l   suché/ dry
290
      Oddejte se nádhernému Sauvignonu, který vzešel z ekologicky velmi čistých vinic, které jsou zároveň životním teritoriem vzácné ještěrky zelené (Lacerta viridis). Ve vůni tento Sauvignon připomíná plod i dřevo černého rybízu, v ústech potěší dokonalou harmonií, čistotou a délkou chuťového projevu. Zaujme příjemně ovocný projev v dochuti.

 
          

Pálava – pozdní sběr – 2013/2014
0,75 l   polosladké/semi-sweet
290
      Po přivonění objevíte tóny po sušených plodech a medu. V ústech potěší čistota projevu a mazlivý zbytkový cukr vyvážený jarně svěží kyselinou. Díky příjemně ovocné dochuti a bohatému tělu Vás bude toto víno svádět k dalšímu a dalšímu ochutnávání.

 
          

Rulandské modré – výběr z bobulí - 2012
/Pinot noir /


 
0,75 l   suché/ dry

290

      Nádherný ročník 2012 dal vzniknout Rulandskému modrému ve výjimečném přívlastku výběr z bobulí. Kvalita a vyzrálost hroznů čiší jak z vůně, tak z chuti tohoto krásného vína. Po přivonění se můžete radovat z ušlechtilých tónů po hořké čokoládě nebo kvalitním černém čaji. V ústech Vás ohromí bohatost a délka chuťového projevu. Oceníte sametovou tříslovinu a jemnou nasládlost danou vyzrálostí hroznů a vyšším alkoholem.

 
      

Speciální nabídka/ Special offer

 

     

Chardonnay IGP – 2013  Le Versant/ Francie

     
0,75 l   suché/ dry

350
      Velmi oblíbená klasická odrůda, která dává vínu kvalitní pevnou strukturu a nezaměnitelný charakter. Daří se jí v mnoha vinařských regionech. Potěší vůní květin a meruněk. V chuti je osvěžující s plným tělem a dlouho trvající chutí.
 

          

Cabernet Sauvignon IGP – 2013  Le Versant/ Francie
0,75 l   suché/ dry
350
      Malbec  je  atraktivní, příjemné a přátelské víno, které nikdy nezklame. Jeho půvab spočívá v sametově ovocné chuti. Odborníci oceňují lahodné tóny po vyzrálých švestkách, růžích nebo kvalitním čaji.

 
          

Chianti Castaldo DOCG – 2012 Carpineto/ Itálie
0,75 l   suché/ dry
350
      Atraktivní, příjemné a přátelské víno, které nikdy nezklame. Jeho půvab spočívá v sametově ovocné chuti. Odborníci oceňují lahodné tóny po vyzrálých švestkách, růžích nebo kvalitním čaji.

 
          

Care Crianza – 2012  Cariňena/ Španělsko


 
0,75 l   suché/ dry

250

      Užijte si degustátorský zážitek, ve vůni objevíte ušlechtilé tóny připomínající vyzrálé ostružiny. Při ochutnání zažijete dokonalou harmonii jemné nasládlosti, střídmé kyseliny a noblesní třísloviny. Ještě dlouho po polknutí doušku ucítíte v ústech krásu tohoto vína.

 
          

Prosecco Treviso DOC Spago Frizzante
Terra Serena/ Itálie


 
0,75 l   suché/ dry

350

      Moderní, svěží sekty s typickou pikantností a vůní odrůdy Glera, ze kterého jsou vyrobeny. Doporučujeme pro chvíle pohody.

 
     Přejeme Vám příjemné posezení a těšíme se  na Vaši návštěvu.

 

*Původ vína

Místo, odkud pocházejí hrozny, z kterých je vyrobeno víno, bylo již od pradávna důležitým ukazatelem kvality. Vína se většinou nazývala podle místa původu. Později si začali vinaři původ vína úředně chránit a tak vznikly lokality označené ve Francii AOC, v Itálie DOC, ve Španělsku DO apod. V Česku musí být na etiketách přívlastkových vín uvedena vinařská oblast a vinařská obec, z které pocházejí použité hrozny. Často se uvádí i název viniční trati.

 

Otevírací doba

po – ne 11.00 – 23.00

Restaurace má nekuřáckou i kuřáckou část. K dispozici je Wi-Fi free.

 

acerta viridi